Çin Vizesi

Çin’ e ticari ve diğer amaçla yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir. İskenderun’ da vize işlemleri yapılmamaktadır. Bu bölgenin başvuruları Ankara’ dan yapılmakta olup, vize başvurunuza danışmanlık yapmaktayız.

  1. Pasaport: Geçerlilik süresi 6 ayın üzerinde olan (başvuru tarihinden itibaren) ve boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı.
  2. Fotoğraf: 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz ve 6 aydan eski olmamalı)
  3. Banka Hesap Defteri: İçerisinde 10.000 TL veya karşılığı döviz bulunan, yeni işletilmiş banka hesap cüzdanının aslı veya kişinin bankadaki mevduatını gösteren, banka tarafından kaşelenip imzalanmış banka hesap özeti (bankanın imza sirküleri ile birlikte)
  4. Otel ve Uçak Bilet Rezervasyonu: Kişinin yapacağı seyahate uygun otel ve uaçk bileti rezervasyonları
  5. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  6. Seyahat Programı: Kişinin Çin’e yapacağı seyahati gösteren detaylı seyahat programı. Tarihler, gidilecek şehirler belirtilmelidir.
  7. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, ADLİ SİCİL KAYDI yanısıra ARŞİV KAYDI olup olmadığı da belirtilmelidir. İnternetten alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
  8. İkametgah Senedi: Kişinin oturduğu yeri gösteren ikametgah senedi aslı.
  1. Davet Mektubu: Çin‘deki davet eden firmadan davetiye mektubu (Barkodlu olması durumunda fotokopisi kabul edilmektedir. Aşağıda örnek bir davetiye bulabilirsiniz)
  2. Pasaport: Geçerlilik süresi 6 ayın üzerinde olan (başvuru tarihinden itibaren) ve boş vize sayfası bulunan pasaportun aslı.
  3. Fotoğraf: 2 adet 35*45 biyometrik resim (Arka fon beyaz ve 6 aydan eski olmamalı)
  4. Dİlekçe: Gidiş amacına ilişkin şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe ingilizce dilekçe (şirketin kaşesi ve yetkili kişinin imzası bulunmalıdır)
  5. Şirketin Oda Sicil Kayıt Sureti ve Faaliyet Belgesinin aslı (Son 6 aya ait olmalıdır)
  6. Şirketin vergi levhası fotokopisi (2016 yılı matrahlı)
  7. Şirketin imza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
  8. Renkli Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  9. Adli Sicil Kaydı: Kişinin adli sicil durumunu gösteren adli sicil kaydında, Adli Sicil Kaydı yanısıra Arşiv Kaydı olup olmadığı da belirtilmelidir. E-devet aracılığıyla alınan elektronik adli sicil kayıtları kabul edilmemekte olup, adliyeden alınan orjinal kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
  10. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Düşünceler kısmında bulunan Yerleşim Yeri mutlaka yazmalıdır

  Not: Daha önce Çin’e girişi olmayanlara Çok giriş çıkışlı vize verilmemektedir.

  Not: Şirket son 6 ay içerisinde adres değişikliği yapmış ise, adres değişikliğini gösteren ticaret sicil gazetesinin de getirilmesi gerekmektedir.

Evrak listesini indirmek için Tıklayınız