Batı Karadeniz Turu

Turun Adı : BATI KARADENİZ TURU
Gezi Süresi : 5 Gece – 6 Gün (3 GECE OTEL KONAKLAMA)
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 3 GECE BÖLGENİN EN İYİ OTELLERİ
Tur Tarihleri : Bayrama Özel Tur
GEZİLECEK ŞEHİRLER   SİNOP- KASTAMONU-SAFRANBOLU-BARTIN-AMASRA-ZONGULDAK-BOLU   

(TARİHİ CEZAEVİ-YÖRÜK KÖYÜ-KRİSTAL TERAS-ÂŞIKLAR YOLU KEMERE KÖPRÜSÜ-ŞAPEL-ABANT GÖLÜ-YEDİGÖLLER)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.GÜN| Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Kalkış günü Akşam Akşam saat 19:00 da Gaziantep ünv. Karşısındaki petrol istasyonundan Hareket ediyoruz. 19:30 da Batıkent olimpik yüzme havuzu yanındaki Cergibozanlar market önünde toplanıyoruz. Saat 20:00 da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

2.GÜN| SİNOP– TARİHİ CEZAEVİ – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN – KASTAMONU – SAAT KULESİ HÜMÜMET KONAĞI – NASRULLAH MEYDANI

Değerli misafirlerimiz, Uzun eğlenceli yolculuğun sonrasında, Sabah saatlerinde Sinop’a varış. Sinop’ta bulunan restoranımızda Kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltıdan sonra profesyonel rehberimizin anlatımları eşliğinde Sinop’u gezmeye başlıyoruz. Sinop’ta Tarihi Cezaevi (sinop cezaevi restorasyon da olmasından dolayı dışardan panoramik olarak görülebilir), Saat Kulesi, Akliman ve Hamsilos Fiyordu’nun görülmesi sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde, Ilgaz dağlarının Kuzey yamaçlarında kurulmuş eski bir yerleşim yeri olan Kastamonu’ya doğru yola çıkıyoruz. Kastamonu da ilk olarak Bizans Hanedanı Kommenoslar tarafından yapılan ve Kastamonu şehrinin tarihsel çekirdeğini oluşturan, görüntüsüyle ziyaretçileri asırlardır selâmlayan Kastamonu Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyor, grup fotoğrafı alıyoruz. Hükümet Konağı ve Kastamonu’nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi‘nin görülmesinin sonrasında Nasrullah Meydanı ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere 5*lı otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Sinop’ta (Ekstra)
Öğle Yemeği:
 Sinop restoranları (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Otelimizde (Ücrete Dâhil)
Alışveriş:
Sinop çarşısı
Konaklama:  5* Dedeman otel / KASTAMONU https://www.dedeman.com/TR/7-Oteller/3967-Park-Dedeman-Kastamonu/

3.GÜN| MAHMUTBEY CAMİİ – YÖRÜK KÖYÜ – KÖY PAZARI – SAAT KULESİ – HIDIRLIK SEYİR TEPESİ – KAYMAKAMLAR MÜZE EVİ – SAFRANBOLU ÇARŞILARI – YEMENİCİLER ARASTASI – SAFRANBOLU

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, İlin kuzeybatısında, kente 18 kilometre uzaklıkta Daday ilçe yolu üzerindeki Kasaba Köyü’nde yer alan Mahmutbey camii geziyoruz. 1366 yılında Candaroğulları Beyliği hükümdarı Emir Mahmut Bey tarafından Cuma Camii olarak yapılmış olup dış duvarları moloz taştan yapılan caminin içi tamamen ahşaptan yapılmıştır. Yalnızca mihrap kısmında alçı kullanılmış olan ve Caminin ahşap çatısı bindirme tekniğinde yapılmış ve hiç metal çivi ve herhangi bir aksam kullanılmamıştır. Türkiye’deki ender örnekler arasında yer alan camii’yi gördükten sonra,  Kastamonu-Karabük yolu üzerinde bulunan ve 1997 yılında Dünya Unesco Dünya Kültür Miras Listesine girerek kendini tanıtan eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz.. Osmanlı-Türk Mimarisini daha yakından görebileceğimiz köy sokaklarından geçerken Osmanlı devrinden günümüze kalan gelenekler hakkında bilgi ediniyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı gezilerimizi yapıyoruz. Öğle yemeği serbest zaman da(Köyde bulunan Yörük evinde sıkma ile ayran tercih edilebilir.) Sonrasında Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’yu görebileceğimiz, Hükümet Konağı ve Saat Kulesi‘nin bulunduğu Kale Mevkii’nde fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Ardından Hıdırlık Seyir Tepesi’ne varıyoruz. Yürüyerek devam ettireceğimiz gezimiz güzergâhında bulunan Kaymakamlar Müze Evi ziyaretimiz sonrasında, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek İzzet Paşa Camii’ni ziyaret ederek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları‘nı gezdikten sonra, Yemeniciler Arastasında alışveriş molası veriyoruz.

Sonrasın da dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dâhil)
Öğle Yemeği:
Yörük köyü (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Otelimizde(Ücrete Dâhil)
Alışveriş:
Safranbolu çarşıları
Konaklama:  Kolağası Konağı v.b.(SAFRANBOLU) http://www.kolagasi.com/

4.GÜN|KRİSTAL TERAS – TOKATLI KANYONU – AŞIKLAR TÜNELİ – AMASRA – KEMERE KÖPRÜSÜ – AMASRA KALESİ – FATİH CAMİİ – CENOVO ŞATOSU – ŞAPEL – ÇEKİCİLER ÇARŞISI – TEKNE TURU

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Safranbolu’dan ayrılarak, Safranbolu Amasra yol güzergâhı üzerinde bulanan Kristal Teras ile programımıza başlıyoruz. Terastan Tokatlı Kanyonu’nu panoramik olarak görüyoruz. Burada fotoğraf çekimlerimizin Ardından, Bartın-Karabük yolu üzerinde yer alan ve çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerken kısa bir fotoğraf ve paylaşım molası veriyoruz. Sonrasında, Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya’nın Göz Bebeği) “sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü; Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi içerisinde bulunan Fatih Camii, Cenova Şatosu ve Şapel ziyaretlerini yürüyerek gerçekleştirdikten sonra Osmanlı döneminden bu yana varlığını koruyan Çekiciler Çarşısını geziyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Tavşan Adası’nı daha yakından görmek ve güzel bir eğlence yapmak üzere Tekne turuna katılıyoruz. (Ekstra). Tekne turu sonrasında öğle yemeğine geçiyoruz. Amasra’nın meşhur balık ve Amasra’ya özgü salatasından oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgede serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Amasra plajında denize girebilir.(Yaz sezonu için), dileyen misafirlerimiz denize karşı çay-kahve keyfi yapabilirler. Serbest zaman sonrasında Aracımıza binerek Bartın ilimize geçiyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından, 1848 yılından bu yana Maden şehri olan Zonguldak’a doğru yola çıkıyoruz. Emeğin ve Madenin şehrinde ilk olarak maden müzesini geziyoruz. Sonrasında panoramik şehir turu yaparak, Akşam yemeği ve konaklama için 5*lı otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe (Ücrete dâhil)
Öğle Yemeği:
  Amasra Balık restoranları (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Otelimizde (Ücrete Dâhil)
Alışveriş:
Amasra çarşısı
Konaklama:  5*Dedeman Otel /ZONGULDAK https://www.dedeman.com/TR/7-Oteller/286-Dedeman-Zonguldak/

5.GÜN| YEDİGÖLLER – ABANT GÖLÜ – BOLU 

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Ereğli-Akçakoca-Düzce Kaynaşlı üzerinden Bolu Dağı tünellerini geçerek, Bolu dağı eteklerinde bulunan yeşilin her tonunu görebileceğimiz Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz at veya faytonla gezinti yapabilirler.(Ekstra) Turumuzun gezilecek son bölgesi olan Yedigöller’e transfer olacağımız minibüslere binerek, Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. (Ekstra) Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru olarak isimlendirilmiş gölleri görebileceğimiz bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Farklı türlerde birçok ağaç ve birbirinden güzel manzaralarda fotoğraf imkânı sunan Yedigöller gezimizde orman içi patikalardan yapacağımız yürüyüş sonrası vereceğimiz serbest zaman içerisinde tertemiz havası ve kuş sesleri eşliğinde doğanın tarifi olmayacak güzellikteki bu görsel şölenini daha fazla yaşama imkânı buluyoruz. Yedigöller bölgesinde geçireceğimiz bu keyifli zamanların sonrasında aracımıza biniyoruz ve Bolu Şehir merkezine gidiyoruz. Bolu şehir merkezinde Rehberimizin vereceği serbest zaman da Alış-veriş yapma imkanı buluyoruz. Rehberimizin belirtiği saatte aracımıza binerek Batı Karadeniz Bölgesine veda ediyor, dönüş yoluna geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dâhil)
Öğle Yemeği:
 Bolu (Ekstra)
Akşam Yemeği:
Dönüş Güzergâhında uygun tesislerde alınacaktır. (Ekstra)
Alışveriş:
Bolu Çarşısı

6.GÜN| Turun son günü

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında Pazartesi sabahı Saat 05:00 gibi, siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

HOŞÇA KALIN…

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • ÖNEMTUR güvencesi

 

 

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 

 

ÖDEME TİPİ: ÜCRET:
NAKİT 2490.₺
K.K. TEK ÇEKİM 2600.₺
K.K. 3 TAKSİT 2600.₺
K.K. 5 TAKSİT 2750.₺
TEK KİŞİ / SİNGLE 3500.₺
ÇOCUK ÜCRETİ (6-11YAŞ) 1750.₺
KOLTUK ÜCRETİ (2-5 YAŞ) 1000.₺

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖDEME NOTLARI:

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 750.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

TUR NOTLARI:

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir.
 • Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in inisiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.