Butik Karadeniz Turu

Turun Adı : BUTİK KARADENİZ TURU
Gezi Süresi : 2 GECE 4 GÜN
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 2 GECE YAYLA OTELLERİNDE KONAKLAMA
Tur Tarihleri : 19-23/20-24/21-25 TEMMUZ
GEZİLECEK YERLER   TRABZON-RİZE-ARTVİN-ERZURUM

(ZİGANA-HSMSİKÖY- SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL – KARESTER VE LUSTRA YAYLALARI-POKUT YAYLASI-ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ- BORÇKA KARAGÖL-TORTUM ŞELALESİ)

 

 

 

 

 

1.GÜN|

Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Çarşamba günü Akşam Saat 18:00’da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 18:30’da Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 19:30’da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN|

ZİGANA – HAMSİKÖY -SÜMELA MANASTIRI- MAÇKA – TRABZON – AYASOFYA MÜZE&CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ-TRABZON – ÇAY FABRİKASI – TRABZON SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – TRABZON ÇAYKARA –  UZUNGÖL – GARASTER VE LUSTRA YAYLALARI

Değerli misafirlerimiz, Yaklaşık 10 saatlik eğlenceli yolculuğumuzun ardından Orta Anadolu’nun Karadeniz’e geçiş kapısı olan Zigana dağının Tarihi Zigana tüneliyle Karadeniz’e giriş yapıyoruz. İlk olarak Sabah Kahvaltısı için En uygun tesiste mola veriyoruz. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı)  ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. (Ekstra) Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakmak üzere Hamsiköy’e geçiyoruz. Ardından, Muhteşem manzaraların içerisinden Maçka üzerinden Trabzon’a geçiyoruz. İlk önce Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camii &Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında Atatürk’ün 1934-1937 yılları arası Trabzon ziyaretlerinde konakladığı Atatürk Köşk’ünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Öğle yemeğimizi almak meşhur pideciye geçiyoruz. Yemekten sonra Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra bıçağı ile meşhur olan Sürmene’de bıçak tesislerine uğruyoruz. Hemen ardından Uzungöl’e geçiyoruz. Bir saatlik yolculuğumuz sonrasında fotoğraf kareleri ile anlatılamayan huzur yaylasına ulaşıyoruz. Vadinin ortasında bulunan, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl’ü Rehberimizden dinliyoruz. Rehberimizin anlatımı ve bölge tanıtımı sonrasında doğa harikası Karester Yaylası ve Uzungöl’ün üzerinde bulunan ve sadece küçük araçların çıkabildiği Lustra Yaylalarını geziyoruz. (Ekstra) Yayla gezilerimizin ardından serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bisiklet kiralayarak şelale ve göl çevresinde gezinti yapabilir, Dileyen misafirlerimiz göl etrafında çay/kahve keyfi yapabilirler. Serbest zaman sonrası Aracımıza dinlenmek ve Akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Zigana ivme Otel.(Ekstra)

Öğle Yemeği:  Trabzon (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde.(Ücrete Dâhil)

Alışveriş: Bıçak tesisleri, Çay fabrikası

Konaklama:  Uzungöl veya Fırtına vadisi Otelleri

 

3.GÜN|

RİZE ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER (KALE, HALA, MİKRON) – RAFTİNG VE ZİPLİNE AKTİVİTELERİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – POKUT YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra, Yüksek dağ etekleri ile Karadeniz sahili arasında Konumlu Bölgenin en önemli merkezlerinden olan Rize’ye varıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı ile birlikte Çamlıhemşin den geçerek Fırtına Vadisi’ine varıyoruz. Üzerinde Mikron – Hala – Osmanlı Köprüleri gibi güzel kemer köprüleri bulunan yerlerde fotoğraflar paylaşıyoruz. Ardından Karadeniz Turunun olmazsa olmazı Rafting Aktivitesi ve Zipline Aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Bölgenin en iyi yöresel yemeklerin sunulduğu restoranda Öğle yemeği molamızı veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından Dileyen misafirlerimiz ile küçük araçlara binerek 8 burç, bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi geziyoruz. Fırtına vadisinden – Ayder yaylası istikametine keyifli bir yolculuktan sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Burada rehberimizin Gelintülü Şelalesi ve Ayder Yaylası anlatımı sonrası Yukarıdan aşağı yaylayı geziyoruz. Ardından Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan rakımı 2075m yüksekte bulutların üzerinde  eşsiz bir manzaraya sahip olan Pokut Yaylası’na çıkıyoruz. (Ekstra) Eğlenceli ve bol aktiviteli günün sonunda dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otele geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Lokantaları.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Konaklama: Fırtına vadisi otelleri

Günün Aktiviteleri: Rafting ve Zipline (Ekstra)

 

4.GÜN|

BORÇKA – KARAGÖL –ÇORUH NEHRİ- TORTUM ŞELALESİ  – ERZURUM – GAZİANTEP DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Arhavi istikametine çeviriyoruz. Yol üzerinde bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize Bezi alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Sonrasında kelimelerle veya fotoğraflarla anlatılamayacak mükemmellikteki doğası ile Karadeniz’in en etkileyici yerlerinden bir tanesi olan Orman denizi olarak adlandırılan Borçka geçeceğiz. Borçka’da bineceğimiz küçük araçlar ile Karagöl’e ulaşıyoruz. (Ekstra)  Burada doğa yürüyüşü yapıyor ve belki de hayatımızın en güzel fotoğraflarını çekiyoruz Karagöl, deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen farklı eko sisteme sahip büyüleyici bir doğa harikasıdır. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyoruz. Ardından Dünya’nın en büyük şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesi’ni doğru yola çıkıyoruz. Şelalenin önünde yer alan izleme balkonunda ve ziyaretçilerin ıslanma pahasına, büyük ilgisini çeken izleme merdivenlerinde, Çok güzel fotoğraf- video ve öz çekim paylaşma imkanı buluyoruz.  Tortum Şelalesi’nden sonra Erzurum’a gidiyoruz. Erzurum’da Rehberimizin anlatımı eşliğinde Akşam yemeği meşhur Cağ Kebabı yemeğe gidiyoruz. Yemekten sonra aracımıza binerek mükemmel turumuz sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Borçka (Ekstra)

Akşam Yemeği: Cağ Kebabı, ERZURUM (Ekstra)

Alışveriş: Zaimoğlu Rize bezi çarşısı

 

5.GÜN|

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında Pazar sabahı Saat 09:00 gibi, siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. HOŞÇA KALIN…

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 2 Gece Otel Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • Araç içi ikramlar
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 890.TL
K.K. TEK ÇEKİM 890.TL
K.K. 3 TAKSİT 950.TL
K.K. 5 TAKSİT 990.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 1100.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 700.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 500.TL

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 

 

 

   

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 290.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in inisiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.