Büyük Karadeniz Turu

Turun Adı : BÜYÜK KARADENİZ TURU
Gezi Süresi : 5 GECE 7 GÜN
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 5 GECE KONAKLAMA

BÖLGENİN EN İYİ 5* OTELLERİ

Tur Tarihi : 16-22 TEMMUZ /19-25 TEMMUZ / 20-26 TRMMUZ / 23-29 TEMMUZ

 

1.GÜN|

Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece 20:30 da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 21:00 de Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 22:00 da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN|

AMASYA-FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ – II. BAYEZİD KÜLLİYESİ-HAZERANLAR KONAĞI-YEŞİLIRMAK-SAMSUN- BANDIRMA VAPURU- TÜTÜN İSKELESİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah saatlerinde Şehzadeler kenti Amasya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize layık güzel bir kahvaltının ardından gezimize şehrin simgesi haline gelen Aşıklar Parkı ile başlıyoruz. Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak adına dağları oyarak oluşturduğu Ferhat Su Kanallarını ve Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi bünyesindeki sembolik heykelleri görüyoruz. Ardından Amasya merkeze doğru geçerek 1485 yılında Sultan II. Bayezid adına yapılan, içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Külliye gezimizin ardından 1865 yılında yaptırılan ve klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı’nı fotoğraflıyoruz. Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerin cumbalı yapılarını inceliyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı Samsun‘a ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın sonrasında deniz üzerinde Bandırma Vapuru’nun birebir ölçüsünde maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde etkileyici bir tur gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ziyaret ediyoruz. Grup fotoğrafımızı aldıktan sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Samsun’dan hareket ederek Yeşilırmak, Çarşamba üzerinden Ordu Ünye’ye varıyoruz. Sonrasında ilk günün yorgunluğunu atmak üzere aynı konumda bulunan yeşil ile mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğimiz, Karadeniz manzarası eşliğinde konaklayacağımız 5* otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Amasya da alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Samsun Restoranları.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Set menü alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Konaklama: 5* RAMADA ÜNYE OTEL

 

3.GÜN|

ORDU-BOZTEPE-GİRESUN  – MAVİGÖL – KUZALAN ŞELALESİ – KÜMBET YAYLASI – SÜMELA MANASTIRI- ZİGANA-HAMSİKÖY

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde Ordu’ya ve denize nazır şekilde açık büfe Kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Ardından teleferik ile Ordu şehir merkezini gören, deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe‘ye çıkıyoruz. Ortadan bir şerit çekilmiş gibi sol tarafımıza denizi, sağ tarafımıza yeşillikler içerisinde Ordu’yu alarak harika görüntüler eşliğinde fotoğraf çekiyor, çay ve kahve molası veriyoruz. Sonrasında Bulancak üzerinden kirazın anavatanı, fındığın başkenti olarak bilinen Giresun‘a ulaşıyoruz. Dünyanın en yağlı ve kaliteli fındığının üretildiği bu şehrinden Fındık ezmesi, fındık vb. alışverişimizi yaparak, Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan önemli kapılardan Aksu Vadisi’ne gidiyoruz. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’na ulaşarak, Muhteşem doğayı görüyoruz, şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi’ndeki büyüklü küçüklü dört gölden oluşan, karların erimesinden sonra turkuaz rengine dönen Mavi Göl’e gidiyoruz. Unutulmayacak keyifli zamanlar geçirirken, fotoğraflar ve görüntüler alıyoruz. Sonrasında Kümbet Yaylası’na geçiyoruz. Burada Koç kayası mesire alanına çıkıyoruz. Vadiye hâkim noktadaki bu alanda doğa içerisinde yapacağımız yürüyüş ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrası dileyen misafirlerimiz öğle yemeğini alabilirler, Ardından yaylanın meşhur çam sakızlı sütlacının tadına bakabilirler. Sonrasında sahil yolundan Karadeniz’i seyrederek Altındere vadisine doğru ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırına (Meryem Ana Manastırı)  ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek Altındere vadisine hâkim, Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek İçin konaklayacağımız, ZİGANA dağındaki yayla otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Kümbet yaylası (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Konaklama: İVME OTEL – ZİGANA DAĞI

 

4.GÜN|

UZUNGÖL – UZUNGÖL – KRİSTAL SEYİR TERASI – LUSTRA VE KARESTER YAYLALARI– ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK TESİSİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Aracımıza binerek Of – Dernekpazarı – Çaykara – Solaklı deresi üzerinden etraftaki manzaraları temaşa ederek keyifli bir yolculuk yaparak 1090 metre yükseklikteki Uzungöl‘e ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında, dileyen misafirlerimiz ile minibüslere binerek doğa harikası Uzungöl’ ün Kristal Seyir Terasına ve Garester Yaylası’na çıkıyoruz.(EKSTRA). Tura çıkmak istemeyen misafirlerimiz, dinlendirici doğası eşliğinde Uzungöl etrafında çay/kahve keyfi yapabilir, serbest zaman içerisinde bisiklet turu veya yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirler. Tura çıkan misafirlerimiz de serbest zaman içerisinde aynı etkinlikleri yapabilirler. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte aracımıza binerek sürmene sahilinde bulunan meşhur pidecide öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Sürmene’ye varıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan Çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra yine aynı bölgede bulunan keskinliği ile ünlü meşhur Sürmene Bıçak Tesisine geçiyoruz. Meşhurluğunu nerden aldığını ve nasıl yapıldığını yöre halkından Trabzon ağzı ile dinleyeceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz çakı-bıçak-kılıç vb. ürünleri inceleyerek satın alabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak günün yorgunluğunu atmak üzere Otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize erken giriş yaparak misafirlerimiz tesisleri ücretsiz olarak kullanabilirler. (Örneğin, Spor salonu – yüzme havuzu – sahil plajı – hamam – sauna gibi). Akşam yemeği açık büfe olarak otelimizde alınacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Yılmaz Pide (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Konaklama: 5* BABİLLON HOTEL SPA

 

5.GÜN|

RİZE – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER (KALE, HALA, MİKRON KÖPRÜLERİ)  OSMANLI KÖPRÜSÜ – RAFTİNG VE ZİPLİNE AKTİVİTELERİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – POKUT YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Yüksek dağ etekleri ile Karadeniz sahili arasında Konumlu Bölgenin en önemli merkezlerinden olan Rize’ye varıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı ardından kısa bir serbest zamandan Sonra Çamlıhemşin den geçerek Fırtına Vadisi’ine varıyoruz. Üzerinde Mikron – Hala – Osmanlı Köprüleri gibi güzel kemer köprüleri bulunan yerlerde fotoğraflar paylaşıyoruz. Ardından Karadeniz Turunun olmazsa olmazı Rafting Aktivitesi ve Zipline Aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Bölgenin en iyi yöresel yemeklerin sunulduğu restoranda Öğle yemeği molamızı veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından Dileyen misafirlerimiz ile küçük araçlara binerek 8 burç, bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi geziyoruz. Fırtına vadisinden – Ayder yaylası istikametine keyifli bir yolculuktan sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Burada rehberimizin Gelintülü Şelalesi ve Ayder Yaylası anlatımı sonrası Yukarıdan aşağı yaylayı geziyoruz. Ardından Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan rakımı 2075m yüksekte bulutların üzerinde  eşsiz bir manzaraya sahip olan Pokut Yaylası’na çıkıyoruz. (Ekstra) Eğlenceli ve bol aktiviteli günün sonunda dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere, Bölgenin en iyi oteline geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi (Ekstra)                                                                                                       

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Konaklama: 5*BABİLLON veya AYDER KAÇKAR RESORT OTEL

Günün Aktiviteleri: Rafting ve Zipline (Ekstra)

 

6.GÜN|

MENÇUNE ŞELALESİ – ÇİFTE KÖPRÜ – ARTVİN BORÇKA – KARAGÖL – ÇORUH NEHRİ – KRİSTAL TERAS RİZE BEZİ – *BATUM

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Arhavi istikametine çeviriyoruz. Yaklaşık 1 Saatlik yolculuktan sonra Arhavi’de bizi bekleyen minibüslere binerek bir doğa harikası Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz.(Ekstra) Minibüsten indikten sonra yaklaşık 2 km’lik parkurda yürüdükten sonra Mençuna Şelalesi bizi karşılamaktadır. Şelale gezisi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Burada yorgunluğu attıktan sonra Karadeniz’in yaylalarını keşfetmeye devam ediyoruz. Hopa üzerinden %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin istikametinde çifte köprülere ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı sonrasında serbest zamanda fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra, Çoruh Nehri kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Borçka’da vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde Karagöl’e ulaşıyoruz.(EKSTRA) Karagöl, deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen farklı ekosisteme sahip büyüleyici bir doğa harikasıdır. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir, Karagöl kafeteryasında çay-kahve keyfi yapabilirler. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyoruz. Yolumuz üzerinde Çoruh Nehrine 2019 yılında yapılmış olan Kristal Teras’ta vereceğimiz fotoğraf molası Sonrasında Yol üzerinde bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize Bezi alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirimiz buradan hediyelik alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında otel imkanlarından faydalanmak, dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere bölgenin en iyi 5*lı otelimize geçiyoruz.

*NOT: Öncelikli olarak sizlerin sağlığını düşündüğümüz için programımızdan Batum turu çıkarılmıştır. Covid-19’un bulaşma riskinin kalmadığı ve sınır kapısından giriş-çıkışların aşırı zaman kaybına sebep olmadığında, Batum turu tamamen acentemizin inisiyatifinde olmak şartı ile yapılacaktır. Ücreti tura katılacak olan misafir sayısına göre belirlenecektir. (Batum tur ücreti fiyata dâhil değildir. Ekstra)

Batum’a gitmek istemeyen misafirlerimiz Mençune Şelalesine götürülecektir. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Borçka (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır.  (Ücrete dâhil)

Konaklama: GRAND ARTVİN HOTEL & ERZURUM OTELLERİ

 

7.GÜN|

TORTUM ŞELALESİ – ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – ÜÇ KÜMBETLER – RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI – GAZİANTEP’E DÖNÜŞ  

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında sonra Dadaşlar diyarı Erzurum istikametine doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en yüksek şelalesi olan Tortum Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimlerinden sonra Erzurum’a varıyoruz. Panoramik şehir turu ardından, Sırası ile Çifte Minareli medrese, Yakutiye medresesi, Üç kümbetlerini Rehberimizin anlatımı ile geziyoruz. Sonrasında Taşhan adıyla da anılan Rüstem Paşa Kervansarayı ve Erzurum çarşısında oltu taşı vb. alışveriş imkânı buluyoruz. Öğle yemeğini Erzurum’un meşhur çağ kebapçısında alıyoruz. Sonrasında Gaziantep’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam 19:00 gibi Diyarbakır’da Akşam yemeği için Mola veriyoruz. Saat 23.00 civarında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya indiriyoruz. Başka Organizasyonlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  HOŞÇAKALIN.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Cağ Kebapçısı – ERZURUM (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda alınacaktır. (Ekstra)

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 5 Gece Bölgenin En İyi 5* Otellerinde Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Önem Turizm hijyen seti
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 2100.TL
K.K. TEK ÇEKİM 2100.TL
K.K. 3 TAKSİT 2200.TL
K.K. 5 TAKSİT 2250.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 2800.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 1500.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 800.TL
ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 

 

 

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 490.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.