Doğu Karadeniz Turu

Turun Adı : DOĞU KARADENİZ TURU
Gezi Süresi : 3 GECE 5 GÜN
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 3 GECE YAYLA OTELLERİNDE KONAKLAMA
Tur Tarihleri : 18-23/19-24/20-25/ TEMMUZ
GEZİLECEK ŞEHİRLER   ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-ARTVİN-ERZURUM

(BOZTEPE – HAMSİKÖY-ZİGANA-UZUNGÖL-KARESTER VE LUSTRA YAYLALARI-POKUT YAYLASI-ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ-MENÇUNA ŞELALESİ-BORÇKA KARAGÖL-TORTUM ŞELALESİ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.GÜN|SALI

Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Salı günü Akşam saat 19:30 da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 20:00 de Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 21:00 da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN|ÇARŞAMBA

ORDU MERKEZ – ORDU BOZTEPE – GİRESUN MERKEZ – GİRESUN FINDIK ALIŞVERİŞİ – TRABZON AYASOFYA MÜZE&CAMİİ – SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – ZİGANA

Değerli misafirlerimiz, yaklaşık olarak 10 saatlik yolculuğumuzun ardından Karadeniz’i  yaşamaya Ordu Fatsa’da başlıyoruz. Fatsa’da alacağımız kahvaltı sonrasında teleferikle çıkacağımız Boztepe’ye geçiyoruz. Ordu ilinin ve Karadeniz’in tüm güzelliklerini izleyebileceğimiz Boztepe yeşil ile mavinin eşsiz uyumunu bizlere sunacak. Bir tarafı Karadeniz, bir tarafı Ordu bir tarafı eşsiz fındık bahçeleri ile büyüleyici bir manzara ile karşı karşıya olacağız. Ani (kısa süren) sis çökmesiyle bildiğimiz Boztepe’de çay ve kahve keyfi yapıp yürüyüş parkurları ve eşsiz manzaralar üzerinde güzel fotoğraflar yakalayacağız. (Ekstra) Boztepe’den sonra kiraz ve fındığın dünyaya bu şehirden yayıldığı kabul edilen Ordu’ya yaklaşık 45 dakika mesafede olan Giresun iline geçiyoruz. Giresun merkezde fındık alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’i keşfetmeye başlıyoruz. Giresun’a veda ettikten sonra Öğle yemeğimizi almak üzere Trabzon’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında, Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camii &Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı)  ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. (Ekstra) Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakmak üzere Hamsiköy’e geçiyoruz.  Sonrasında akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Fatsa (Ekstra)

Öğle Yemeği:  Trabzon (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dâhil)

Alışveriş: Giresun Fisko Birlik

Konaklama:  4*ZİGANA İVME OTEL

 

3.GÜN|PERŞEMBE

TRABZON – ÇAY FABRİKASI – TRABZON SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – TRABZON ÇAYKARA –  UZUNGÖL – GARASTER VE LUSTRA YAYLALARI

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızdan sonra Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra bıçağı ile meşhur olan Sürmene’de bıçak tesislerine uğruyoruz. Hemen ardından Uzungöl’e geçiyoruz. Bir saatlik yolculuğumuz sonrasında fotoğraf kareleri ile anlatılamayan huzur mevkiine, vadinin ortasında bulunan, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl’e varıyoruz. Rehberimizin anlatımı ve bölge tanıtımı sonrasında doğa harikası Karester Yaylası ve Uzungöl’ün üzerinde bulunan ve sadece küçük araçların çıkabildiği Lustra Yaylalarını geziyoruz. (Ekstra) Yayla gezilerimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemek sonrası serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bisiklet kiralayarak şelale ve göl çevresinde gezinti yapacak, dileyen misafirlerimiz göl etrafında çay/kahve keyfi yaparken “Uzungöl’e doyduk” diyebilecek. Uzungöl gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dâhil)

Öğle Yemeği: Uzungöl (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dâhil)

Konaklama: LOYA OTEL V.B. (Fırtına vadisi)

 

4.GÜN|CUMA

OF VAKFIKEBİR EKMEK FIRINI – RİZE BEZİ ATÖLYESİ  – RİZE ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ  – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – POKUT YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER

(KALE, HALA, MİKRON) – RAFTİNG VE ZİPLİNE AKTİVİTELERİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Uzungöl dönüş güzergâhımız üzerinde sahile vardığımız nokta olan Of’ta, buzdolabında sakladığınız durumda yaklaşık 1 aya kadar bozulmayan Trabzon Vakfıkebir Ekmeği alışverişimizi yapıyoruz. Of’tan çıktıktan sonra yaklaşık 1 saat mesafede olan; yüksek dağ eteklerinden doğan Karadeniz’e renk katan şehir Rize’ye varıyoruz. Bandana, şal vb. hediyelik eşyaların da bulunduğu Meşhur Rize Bezi işletmesine uğradıktan sonra Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Fırtına vadisi üzerinde devam eden ve keyifli bir seyri olan Ayder Yaylası/Çamlıhemşin yolunda ilerledikten sonra rehberimizin Gelintülü Şelalesi anlatımı ve Ayder Yaylası gezileri sonrasında Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan rakımı 2075m yüksekte bulutların üzerinde  eşsiz bir manzaraya sahip olan Pokut Yaylası’na çıkıyoruz.(Ekstra). Yayla gezimizin sonrasında sonra Fırtına Vadisi üzerinde Magron ve Hala Köprülerinde güzel fotoğraflar yakalayıp öğle yemeği molamızı veriyoruz.(Ekstra). Öğle yemeğimizin ardından Karadeniz Turunun olmazsa olmazı Rafting Aktivitesi ve Zipline Aktivitesini gerçekleştiriyoruz.(Ekstra). Dileyen misafirlerimiz ile küçük araçlara binerek 8 burç, bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi gezeceğiz. Ardından gürül gürül akan Palovit Şelalesi’ni görüyoruz.(Ekstra). Eğlenceli aktivitemiz sonrasında dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Osmanlı Restorant (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Konaklama: BAHRİ OTEL V.B. (Fırtına vadisi)

Günün Aktiviteleri: Rafting ve Zipline (Ekstra)

Alışveriş: Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Atölyesi, Vakfıkebir Ekmeği, Rize Bezi

 

5.GÜN|CUMARTESİ

BORÇKA – KARAGÖL – TORTUM ŞELALESİ – ERZURUM – GAZİANTEP DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü kelimelerle veya fotoğraflarla anlatılamayacak mükemmellikteki doğası ile Karadeniz’in en etkileyici yerlerinden bir tanesi olan Orman denizi olarak adlandırılan Borçka Karagöl’e geçeceğiz. Borçka’da bindiğimiz küçük araçlar sonrasında doğa yürüyüşü yapıyor ve belki de hayatımızın en güzel fotoğraflarını çekeceğimiz Karagöl’e ulaşıyoruz. (Ekstra) Karagöl sonrasında Dadaşlar şehri Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Erzurum’daki durağımız Şelalenin önünde yer alan izleme balkonu, ziyaretçilerin ıslanma pahasına, büyük ilgisini çeken izleme merdivenlerinin nefes darlığı ve kalp rahatsızlıklarını önlediğine inanılan üstte gökkuşağı, altta koca bir dev kazanı meydana getiren ve Dünya’nın en büyük şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesi’ni görüyoruz.  Tortum Şelalesi’nden sonra Erzurum’a geliyoruz., Akşam yemeğinde meşhur Cağ Kebabı yiyoruz.  Mükemmel turumuz sonrasında Karadeniz’e veda ediyor Gaziantep’e dönüyoruz.

Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. HOŞÇA KALIN…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Karagöl (Ekstra)

Akşam Yemeği: Cağ Kebabı – ERZURUM (Ekstra)

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 Gece Otel Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Önem Turizm hijyen seti
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 1190.TL
K.K. TEK ÇEKİM 1190.TL
K.K. 3 TAKSİT 1290.TL
K.K. 5 TAKSİT 1350.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 1490.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 990.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 600TL

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 

 

 

   

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 290.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in isiyatif bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.