Egenin İncileri Turu

Turun Adı : EGE’NİN İNCİLERİ TURU
Gezi Süresi : 4 GECE KONAKLAMA 6 GÜN
Ulaşım : LÜKS TURİZM ARAÇLARI
Oteller : Ramada by Wyndham Kuşadası / Akbük – GÖKOVA YUCELEN OTEL V.B.

(Kuşadası – Bodrum ve Fethiye otelleri)

Tur Tarihleri : 18-24 / 19-25 TEMMUZ
Gezilecek yerler : İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI – ŞİRİNCE – EFES ANTİK KENTŞ – KUŞADASI – AKBÜK  DİDİM – BODRUM – GÖKOVA AKYAKA – MARMARİS -FETHİYE -ÖLÜDENİZ SAKLIKENT

 

 

 

 

1.GÜN|PAZARTESİ

Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Pazartesi Akşam 17:00’da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 17:30’da Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 18:00’da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN|SALI 

İZMİR – ÇEŞME – ALAÇATI – ŞİRİNCE – EFES ANTİK KENTİ – KUŞADASI

Değerli misafirlerimiz, Uzun eğlenceli yolculuğun ardından uygun görülen yerde alacağımız kahvaltı sonrasında Ege’nin incileri turumuza Çeşme’den başlıyoruz. Çeşme Kalesi’nin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında çekilen eşsiz fotoğrafları ile ünlenen Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve hediyelikleri alabileceğimiz Alaçatı Pazarını, Değirmenlerini, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği ve çiçeklerle pembeye, mora bürünen Alaçatı’nın meşhur sokaklarını geziyoruz. Ardından “Dağdaki Efes” adıyla anılan güzeller güzeli Matematik Köyü olarak da geçen, bizleri yol boyunca mor çiçekli hatmiler, deve dikenleri, zeytinlikler, mandalina ve incir ağaçları ile karşılayan eski adı “Çirkince” olan Şirince Köyü’ne geçiyoruz. Burası evleriyle, sokaklarıyla, doğasıyla ve tarihiyle adeta cennetten bir köşe diyebileceğimiz bir köy. Batı Karadeniz bölgesinde UNESCO Dünya Miras Listesinde olan Safranbolu’yu andıran birbirinden güzel evleri, sokakları, yeşili, doğası ve insanlarını görüyoruz. Şirince gezimizin ardından İzmir’in Selçuk ilçesine varıyoruz. İlk ziyaret noktamız Efes Antik Kenti. Rehberimizin anlatımıyla Magnesia Kapısı’ndan girerek Devlet Agora’sına geçiyoruz. Ortasında Mısır Tanrıçası İsis adına yapılmış tapınağın temellerini göreceğiz. Sonra sırasıyla Odeion, Varius Hamamları, Agustus Tapınağı, Domition Yolu, Gaius Memnus Anıtı, Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Yamaç Evleri, Roma Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Ticaret Agorası, Arcadiane Caddesi ve Tiyatro’yu geziyoruz. Efes Antik Kenti’nden sonra konaklama yapacağımız 5*lı otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otel kullanabilir, dileyen misafirlerimizde Akşam yemeğinden sonra sahilde yürüyüş yapabilir, Gece eğlenmeye gidebilirler.

Sabah Kahvaltısı: Bölgede uygun görülen yerler.(Ekstra)

Öğle Yemeği: Şirince (Ekstra)

Akşam Yemeği:  Otelimizde Açık Büfe, Tur ücretine dâhildir.

Konaklama: 5* Ramada by Wyndham – Kuşadası (V.B.)

 

3.GÜN|ÇARŞAMBA

KUŞADASI TEKNE TURU – OTEL İMKÂNLARI – KADINLAR DENİZİ PLAJI – DOĞANBEY KÖYÜ – APOLLON TAPINAĞI – AKBÜK – DİDİM

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Ege’nin güzel koylarını keşfetmek ve derin maviliğinin tadını çıkartmak için keyifli bir tekne turuna başlıyoruz.(EKSTRA) Kuşadası Güvercin Adasının tertemiz koylarında yunan adalarına el sallayıp, üç farklı noktada yüzmek için mola vererek yeni koylar keşfedeceğiz. Çalan müzikler eşliğinde eğleneceğiz.  Öğle yemeğimizi Tekne turumuz dâhilinde alıyoruz. Öğle yemeğinden sonrada koyları keşfetmeye devam ediyoruz. Tekne turuna gitmek istemeyen misafirlerimiz Kadınlar denizi plajında Denize girebilirler gönüllerince zaman geçirebilirler. Ardından Ege’nin incilerini keşfetmeye devam ediyoruz. Aracımıza binerek Kuşadası’ndan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız taş evleri, sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü Doğanbey Köyüne gidiyoruz.  Burada birbirinden ilginç mimariye sahip taş evlerin arasında gezerken geçmişin izlerini yaşayacak ve doğa ile iç içe mükemmel bir gezinti yapacağız sonra, antik  dünyanın en büyük 3 tapınağından biri, aynı zamanda kehanet merkezi Didim Apollon tapınağı’na  gidiyoruz.  Ardından ülkemizin Altın sarısı kumsalı, masmavi denizi ile Türkiye’nin mavi bayraklı plajları arasında yer alan Altın kum plajına Gidiyoruz. Burada verilecek olan serbest zaman da dileyen misafirlerimiz. Denize girebilirler. Ardından aracımıza binerek Dinlenmek ve Akşam yemeği için 5*lı otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Teknede, tekne ücretine dâhildir.

Akşam Yemeği:  Otelimizde Açık Büfe, Tur ücretine dâhildir.

Konaklama: 5* Ramada by Wyndham Kuşadası – AKBÜK V.B.

 

4.GÜN|PERŞEMBE

BODRUM – SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ – BODRUM KALESİ – AKYAKA- GÖKOVA TEKNE TURU

(Zeytinli Koy-İnce Kum-Lacivert Koy-Gelibolu Adası-Sedir Adası-Kleopatra Plajı)

Değerli misafirlerimiz, Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Ege’nin incilerini keşfetmeye devam ediyoruz. Buradan aracımıza binerek Milas, Yatağan Muğla üzerinden Gökova’nın giriş kapısı olan Akyaka beldesine ulaşıyoruz. Burada bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı, Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama sahası olan Gökova da, tekne turumuza başlıyoruz. Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy,  Gelibolu Adası, Sedir Adası ve elbette Kleopatra adına Marcus Antonius tarafından yaptırılan Kleopatra Plajına gidiyoruz.(EKSTRA) Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından, Dinlenmek ve otel imkânlarından yararlanmak üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini aldıktan sonra misafirlerimizle lobide bulaşarak Bodrum gecelerini yaşamak için Bodrum’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız, Bodrum’un en önemli tarihi yapısı olmakla birlikte günümüzde ‘’Sualtı Arkeoloji müzesi’’ olarak kullanılan Bodrum Kalesi olacak. Kale gezimiz sonrası, Bodrum merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası belirtilen saatte araçtaki yerlerimizi alarak eğlenceli bir yolculukla otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Didim (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe, Tur ücretine dâhildir.

Konaklama: 5* Ramada by Wyndham AKBÜK – Bodrum otelleri

 

5.GÜN|CUMA

RAFTİNG – AKYAKA PLAJI – AZMAK ÇAYI – GÖCEK – 12 ADALAR TEKNE TURU – MARMARİS

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelde alınan Açık büfe kahvaltı ardından, Aksiyon dolu Dalaman nehrinde Rafting ile adrenalinin tadını çıkarıyoruz. (EKSTRA) Eğer Ege bölgesinde tatile geldiyseniz, Dalaman Çayı Rafting turuna katılmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Unutulmayacak, heyecan dolu, çok eğlenceli Rafting aktivitesini yapmadan tatilinizi noktalamayınız. Raftinge gitmek istemeyen misafirlerimiz, Arzu ederlerse otelimizin hemen yanında bulunan Akyaka plajında denize girebilirler, Ayrıca misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan, soğuk dağ suyunun oluşturduğu, göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı‘nda Tekne turu yaparak fotoğraf çekebilirler. (EKSTRA)  Ayrıca Dileyen misafirlerimiz Göcek’te 12 Adalar tekne turuna çıkabilirler. Dinlenmek ve akşam yemeği almak için otele de buluşuyoruz. Yemekten sonra belirtilen saatte lo bide bulaşarak Ege’nin başka bir incisi Marmaris’i yaşamak için yola çıkıyoruz. İlk olarak Marmaris çarşısını ve marinayı geziyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası belirtilen saatte araçtaki yerlerimizi alarak eğlenceli bir yolculukla otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Aktivitelerde ücretine dâhildir.

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe, Tur ücretine dâhildir.

Konaklama: GÖKOVA OTELLERİ – MARNARİS OTELLERİ

 

6.GÜN|CUMA

FETHİYE – ÇALIŞ PLAJI – ÖLÜDENİZ PLAJI – YAMAÇ PARAŞÜDÜ – SAKLIKENT

(Rafting-Çamur banyosu-jeep safari)

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Otelden ayrılmak için lobide buluşuyoruz. Aracımıza binerek Fethiye ye doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Köyceğiz-ortaca-göcek’te kısa molalar vererek Fethiye’ye ulaşıyoruz. Fethiye’de ilk olarak, Ölüdeniz plajında denize giriyoruz. Ardından Çalış plajına geçiyoruz. Bu arada Ölüdeniz yamaç paraşütü etkinliği yapmak isteyen misafirlerimiz araçlara binerek, Baba Dağı’ndan paraşütle atlama alanına gidiyoruz. Hayatınız boyunca hatırlayacağınız, Ömür de bir kez dahi olsa yapmanız gereken bir aktivitedir. (EKSTRA)

(Bir hayli adrenalin, bol manzaralı ve tabir-i caizse ayaklarınızı yerden kesecek bu aktivite cesaret istediği kadar aynı zamanda ufak bir meblağ ücret de talep ediyor. Yine de değiyor. Ölüdeniz temiz deniz suyunun yanı sıra harika manzaralara da ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz üzerinde yapacağınız yamaç paraşütü aktivitesi ile Fethiye doğasını adrenalin ile birlikte izleme şansına sahip olabilirsiniz. Güvenli ekipmanlar ve tecrübeli atlayış ekiplerimiz ile sizlere sunduğumuz Ölüdeniz yamaç paraşütü etkinliğinde gökyüzünde kuşlar gibi süzüleceksiniz.

42 m2 Büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz – Babadağ-dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık 45 dk sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir)

Yamaç paraşütü aşar, derseniz; Belcekız’da güneşlenirken havadaki renkli paraşütleri izleyerek de keyif alabilirsiniz. J

Ardından, ikinci durağımız dünyaca ünlü Saklıkent Kanyonuna doğru yola çıkıyoruz. Burada, serbest zaman verilmeden önce, restoranımızda açık büfe öğle yemeğimizi alıyoruz. Büyüklüğü ve serin sularıyla ün salmış olan bu doğa harikasını giriş ücretini ödeyerek gezebilir, doğal klima serinliğinde dinlenebilirsiniz. Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Saklıkent yaklaşık 1.8 milyon yıl önce deprem ile oluşmuş eşsiz bir güzelliğe sahiptir.18 km uzunluğa 600 mt yüksekliğe sahip olan kanyonda; Safari, Çamur banyosu, Rafting gibi Aktiviteleri yapma imkanına sahip olabilirler.

(RAFTİNG: Saklıkent’in içinden çıkan Karaçay üzerinde 1994’ten beri organize edilen Raftinge Katılmak isteyen misafirler önceden rehber ile görüşerek rezervasyonlarını yaptırabilirler.5 yaşından 70 yaşına kadar herkesin katıldığı Rafting turu inanılmaz doğası yaklaşık 5 km (30-35 dk) süren parkuru ve profesyonel rehberler eşliğinde yapılır. EKSTRA

ÇAMUR BANYOSU: Saklıkent’ten yağmur vasıtasıyla taşınan yüksek mineralli çamur nehir kenarında birikir. Sezon başında işletmeci iş makineleri ile nehir kenarında doğal bir havuz meydana getirir, çamurun buraya akması sağlanır. Tamamen doğal ve kokusuz çamur vücuda sürülüp 10-15 dk kuruduktan sonra yıkanırken vücudumuzdan ölü hücrelerimizi alır gider. Kesinlikle yan etkisi olmayan çamur banyomuz aynı zamanda çok da eğlenceli geçmektedir. EKSTRA

JİP SAFARİ: Tüm güvenlik standartlarına sahip 4*4 Jeepler le Fethiye’nin güzelliklerini keşif edebilirsiniz.) EKSTRA

Rehberimizin belirlemiş olduğu Serbest zaman süresi dolduğunda, Aracımıza binerek dönüş yolculuğu için Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 15 Saatlik eğlenceli yolculuktan sonra Gaziantep’e varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. BİR Başka organizasyonda görüşmek üzere, HOŞÇA KALIN…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe, tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Aktivitelerde ücretine dâhildir.

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda, (EKSTRA)

Konaklama: GÖKOVA OTELLERİ – FETHİYE OTELLERİ

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 Gece Bölgenin En İyi Otellerinde Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve Harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Tekne turları

 

 

 

TUR ÜCRETLERİ:
NAKİT 1890.TL
K.K. TEK ÇEKİM 1890.TL
K.K. 3 TAKSİT 2000.TL
K.K. 5 TAKSİT 2090.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 2590.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 1400.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 800.TL

 

 

 

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 990.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.