Kapodokya Turu

Turun Adı : KAPADOKYA TURU
Gezi Süresi : 1 GECE 2 GÜN
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 5* PERISSIA HOTEL / Lüks Kaya oteller
Tur Tarihleri : HER HAFTA CUMA AKŞAM ÇIKIŞLI
Gezilecek yerler : ÜRGÜP-HAYAL VADİSİ-PAŞABAĞ-GÖREME-AVANOS-KIZILIRMAK UÇHİSAR-GÜVERCİNLİK VADİSİ-KAYMAKLI-IHLARA VADİSİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.GÜN|CUMA

Gaziantep’ten çıkış günü,

Değerli misafirlerimiz, Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece Saat 22:00 da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 22.30’da Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 23.30 da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN|CUMARTESİ

ÜRGÜP – PERİ BACALARI – DERVENT(HAYAL VADİSİ) – PAŞABAĞ –  GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – AVANOS – KIZILIRMAK NEHRİ – SALLANAN TAHTA KÖPRÜ – ÇANAK ATÖLYESİ UÇHİSAR KALESİ GÜVERCİNLİK VADİSİ – NAZAR BONCUKLU AĞAÇ – ONXY ATÖLYESİ – TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah sularında vardığımız Göreme’de sıcak hava balonlarını fotoğraflayarak kendimizi masallar diyarında hissettikten sonra Ürgüp’te bulunan otelimize geçiyoruz. Burada kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Sonrasında Kahvaltı mekanına geçerek Mükemmel bir kahvaltı yapıyoruz. Ardından güne eşsiz bir seyir ve fotoğraf deneyimi yaşayacağımız, içinde bulunduğumuz coğrafyanın hemen her yerinde göreceğimiz Peri Bacalarının en güzellerini yerinde görmek, bölgenin oluşumunu ve tarihini bilgi edinmek için Devrent(Hayal Vadisi) ve Paşabağ vadilerini gezeceğiz. Ürgüp’teki peri bacalarını inceledikten sonra Göreme Açık Hava Müzesinde hem erken Hristiyanlık dönemi hakkında bilgi sahibi olacağız hem de kaya oluşumlarının içerisine kurulan yerleşim/manastırda en iyi fotoğraf karelerini yakalayacağız. Ardından taştan oyma restoranımızda öğle yemeğimizi almak üzere Avanos’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kızılırmak üzerindeki Sallanan Köprüde keyifli bir yürüyüş yaparak nehre sıfır restoranlarda kaz ve ördek sesleri eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Ardından bölgenin simgelerinden biri olan çanak-çömleğin nasıl yapıldığını görmek ve yapımını yerinde denemek için yine Avanos’ta bulunan Çanak Atölyesini gezeceğiz. Ardından Uçhisar’da Güvercinlik Vadisi’nde ve meşhur Nazar Boncuklu Ağaç’ta güzel fotoğraf kareleri yakalayarak bölgenin en önemli el sanatlarından biri olan Onyx ve Hediyelik Eşya Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada taşların oluşum süreçlerini deneyimleyip zultanit taş vb. özel ürünlerle dolu mağazayı gezip alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrası dileyen misafirlerimiz ile dağın içine amfi sisteminde yapılmış olan muhteşem taş mekânımızda Türk Gecesi eğlencemize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Kapadokya (Ücrete dahil)

Öğle Yemeği: Bölge Restoranları (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dâhil)

Konaklama: 5*Perissia Hotel, Lüks Kaya Oteller (Ücrete dahil)

Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri

 

3.GÜN|PAZAR

ÜÇ GÜZELLER – TURASAN ŞARAP FABRİKASI – ASMALI KONAK – ATV SAFARİ – ESENTEPE GÖREME PANORAMA – AVANOS –  TAKI ATÖLYESİ – KURUYEMİŞ&LOKUM YAPIM MAĞAZASI – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ – GAZİANTEP

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, rehberimizin anlatımı eşliğinde Üç Güzeller’i panaromik olarak fotoğraflayıp Turasan Şarap Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Şarap fabrikasını gezmek istemeyen misafilerimiz ile direk yürüme mesafesinde olan Asmalı Konak veya Yer Gök Aşk Dizi Konağı (Hancıoğlu Konağı) gezimizi yapıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile peri bacaları arasında özel parkurda ATV Safari turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Esentepe’den Göreme’yi panoramik olarak fotoğraflayabileceğimiz cafelerde çay-kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından yine Kapadokya’nın en iyi restoranlarından birinde otantik ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından hediyelik eşya alabileceğimiz Takı Atölyesine ve Kuruyemiş ve Lokum yapımını izleyebileceğimiz mağazaya girip küçük alışverişimizi de tamamladıktan sonra bölgeden ayrılmak üzere 20 dakikalık bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında Kaymaklı Yer Altı Şehri’ne varıyoruz. Hepimizin unutulmazlar listesine ekleyebileceği arkeolojik ve etkileyici bir yer olan Kaymaklı, yerin altında sığınak olarak yapılan ve binlerce kişinin yaşayabileceği görkemli bir yapıdır.  Yer altı şehrinin ardından bölgenin en keyifli vadisine doğru yola devam ediyoruz. 380 merdiven indikten sonra Ihlara Vadi‘sinde Melendiz Çayı boyunca su sesi eşliğinde huzur dolu bir yürüyüş yapıyoruz.

Eğlenceli ve keyifli programımızı tamamladıktan sonra 17:00 sularında Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz Eğlenceli yolculuğumuz sonrasında 23.00 gibi Gaziantep’e varıyor, siz kıymetli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. HOŞÇAKALIN…

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe (Ücrete dahil)

Öğle Yemeği: Bölgenin En iyi Restoranı (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş Güzergâhında (Ekstra)

Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1 Gece 5* Perissia Hotel & Lüks Kaya oteller
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam yemeği
 • Önem Turizm hijyen seti
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Aktivite ve Gece Eğlenceleri Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 500.TL
K.K. TEK ÇEKİM 500.TL
K.K. 3 TAKSİT 550.TL
K.K. 5 TAKSİT 590.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 700.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 400.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 200.TL

 

 

              ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle Yemekleri ve İçecekler
 • Aktiviteler ve eğlenceler
 • Müze ve Ören yeri girişleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 150.TL ön ödeme(kapora) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kapora ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kapora ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.