Tunceli Munzur Turu

Turun Adı : TUNCELİ MUNZUR TURU
Gezi Süresi : 1 GECE 2 GÜN
Ulaşım : LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 1 GECE KONAKLAMA (5* ELAZIĞ RAMADA BY WHNDHAM)
Tur Tarihleri : HER HAFTA CUMARTESİ SABAH ÇIKIŞLI
Gezilecek yerler : MALATYA – ELAZIĞ – HARPUT – MUNZUR – TUNCELİ – OVACIK -PÜLÜMÜR

1. GÜN |CUMARTESİ

MALATYA ŞEHİR TURU -ŞİRE PAZARI – KERNEK ŞELALESİ – BATTALGAZİ – BATTALGAZİ ULU CAMİ-SİLAHTAR MUSTAFA PAŞA KERVANSARAY-KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ-ELAZIĞ-HARPUT KALESİ-HARPUT ULU CAMİ – ARAP BABA TÜRBESİ – HARPUT EL İŞİ ÇARŞISI

Değerli misafirlerimiz, Sabah 06.00’da Emek Celal Doğan Parkı’ndan hareket ediyoruz. Pazarcık’ta alacağımız kahvaltının ardından Adıyaman Gölbaşı güzergâhından Malatya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Malatya şehir merkezini panoramik olarak görüyor, ardından şehrin kanal boyunu oluşturan Kernek Şelalesi’ne geçiyoruz. Kernek sonrası yöresel ürünleri alabileceğimiz Şire Pazarı’nda alışveriş molası veriyoruz. Battalgazi (Eski Malatya’yı) gördükten sonra Battalgazi Ulu Camii’ni ziyaret ediyoruz. Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezisi sonrası rotamızı Elazığ’a doğru çeviriyoruz. Türkülere konu olan Kömürhan Köprüsü’nden geçerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Elazığ’a varıyoruz. Panoramik Elazığ turu yapıyor, Harput’a geçiyoruz. Harput Kalesi, Harput Ulu Camii, Harput Konakları’nı geziyor Efsanesini rehberimizden dinleyeceğimiz Arap Baba Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Harput El İşi Çarşısı’nı geziyor serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Pazarcık Akdo pastanesi (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği:  Kömürhan Köprüsü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. (Ücrete dâhil)

Konaklama: 5*RAMADA BY WHNDHAM

 

2. GÜN|PAZAR

MUNZUR ÇAYI-MUNZUR VADİSİ-MUNZUR GÖZELERİ- OVACIK- TUNCELİ-SEYİT RIZA ANITI- PALAVRA MEYDANI-TUNCELİ CEM EVİ- GOLA ÇETU- PÜLÜMÜR VADİSİ-AĞLAYAN KAYALAR– ZENGİNPINAR (ZAĞGE ŞELALESİ) – PERTEK KALESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında efsaneler şehri Tunceli’ye geçiyoruz. Munzur’un hikâyesini Munzur’dan dinlemek üzere yönümüzü doğasıyla bizleri etkisi altında bırakacak Munzur Vadisi’ne çeviriyoruz. Ovacık ilçesinden geçerek efsanelere de konu olan Munzur çayının kaynak noktası Munzur Gözeleri’ni görüyoruz. Sonrasında Ovacık’ta yöre insanıyla muhabbet etmek ve alışveriş yapmak üzere mola veriyoruz. Kışla meydanında bulunan Seyit Rıza Anıtı’nı ve Palavracılar Meydanını görüyoruz. Ardından meşhur Palavra Meydanı’ndan geçerek Alevi inancı hakkında bilgi alacağımız Cem Evi’ne geçiyoruz. Cem Evi’nden sonra yöre halkı için önemli bir ziyaret merkezi olan, iki suyun birleştiği mevkide bulunan Gola Çetu’yu görüyor efsanesini dinliyoruz. Sonrasında Avcı Dağlarının eteklerinden doğan Pülümür Çayı’nın bize eşlik edeceği Pülümür Vadisi’ne gidiyoruz. Molamızın ardından Tunceli’ye tekrar dönüyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz Sonrasında Pertek’e geçiyor burada feribotla Murat Irmağı’nın karşı yakasına varıyoruz. Feribotla geçtiğimiz sırada Bölgenin Keban Baraj Gölü sular altında kalması nedeniyle bugün bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ni görüyor bölgeye veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe alınacaktır. (Ücrete Dâhil)

Öğle Yemeği: Tunceli Restoranları (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda alınacaktır.  (Ekstra)

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • 1 Gece 5*lı Otel de Konaklama
 • Milli Parklar Giriş Ücretleri
 • Pertek Feribot Ücreti

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 500.TL
K.K. TEK ÇEKİM 500.TL
K.K. 3 TAKSİT 590.TL
K.K. 5 TAKSİT 650.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 700.TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 400.TL
KOLTUK ÜCRETİ(0-5 YAŞ) 300.TL

 

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği

 

 

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 150.TL ön ödeme (kapora) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kapora ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kapora ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.