Uçaklı Karadeniz Yaylaları Turu

Turun Adı : UÇAKLI KARADENİZ’İN YAYLARI TURU
Gezi Süresi : 4 GECE – 5 GÜN
Ulaşım : UÇAKLI – LÜKS ARAÇLAR
Konaklama : 4 GECE BÖLGE’NİN EN İYİ OTELLERİNDE KONAKLAMA
Tur Tarihleri : 20-24 TEMMUZ
GEZİLECEK YERLER   TRABZON – RİZE – ARTVİN

(SÜMELA MANASTIRI – HAMSİKÖY – ZİGANA-UZUNGÖL – KARESTER VE LUSTRA YAYLALARI – AYDER YAYLASI – POKUT YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – MENÇUNA ŞELALESİ – BORÇKA KARAGÖL  – *BATUM)

 

 

 

 

 

 

 

 

1.GÜN|

Gaziantep Kalkış Günü

TRABZON – AYASOFYA CAMİİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA – HAMSİKÖY

Değerli misafirlerimiz, Pazartesi Sabah 07:00 da Gaziantep ünv. Karşısından hareket ediyoruz. 07:30 de Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyoruz. Saat 08:00 da Kültür ve eğlence dolu turumuza başlıyoruz. Tahmini olarak Saat 11:00’de Adana Havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanındaki işlemlerin ardından (ADA-TZX) Adana – Trabzon uçuşu için Uçağımıza geçiyoruz. Trabzon Havalimanına vardığımızda bizi bekleyen Lüks Arıcımız ve profesyonel tecrübeli ekibimizle gezimize başlıyoruz.

İlk olarak Mükemmel bir Restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında, Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben camiye çevrilmiş olan Trabzon Ayasofya Camii & Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Atatürk’ün 1934-1937 yılları arası Trabzon ziyaretlerinde konakladığı Atatürk Köşk’ünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında Aracımıza binerek Altındere Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırı’na (Meryem Ana Manastırı) ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakmak üzere Hamsiköy’e geçiyoruz.  Sonrasında akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yolculukta ikramlıklar (Ücrete Dâhil)

Öğle Yemeği:  Trabzon (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dâhil)

Alışveriş: Gümüşçüler, Hamsiköy

Konaklama:  4* İVME OTEL – ZİGANA DAĞI

 

2.GÜN|

TRABZON – ÇAY FABRİKASI -TRABZON SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – OF VAKFIKEBİR EKMEK FIRINI–TRABZON ÇAYKARA – UZUNGÖL – GARASTER VE LUSTRA YAYLALARI

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızdan sonra Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan Çay Fabrikası’nı geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra bıçağı ile meşhur olan Sürmene’de bıçak tesislerine uğruyoruz. Hemen ardından Çaykara – Solaklı deresi üzerinden etraftaki manzaraların içerisinden keyifli bir yolculuk yaparak 1090 metre yükseklikteki Bir saatlik yolculuğumuz sonrasında UZUNGÖL’e ulaşıyoruz. Fotoğraf kareleri ile anlatılamayan huzur mevkiine, vadinin ortasında bulunan, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşan Uzungöl’ü Rehberimizin anlatımı ile bölge tanıyoruz. Sonrasında doğa harikası Karester Yaylası ve Uzungöl’ün üzerinde bulunan ve sadece küçük araçların çıkabildiği Lustra Yaylalarını geziyoruz. (Ekstra) Yayla gezilerimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemek sonrası serbest zamanda dileyen misafirlerimiz bisiklet kiralayarak şelale ve göl çevresinde gezinti yapacak, dileyen misafirlerimiz göl etrafında çay/kahve keyfi yaparken “Uzungöl’e doyduk” diyebileceksiniz. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak, dönüş güzergâhımız üzerinde sahile vardığımız nokta olan Of’ta, buzdolabında yaklaşık 1 aya kadar bozulmayan Trabzon Vakfıkebir Ekmeği alışverişimizi yapıyoruz. Ardından günün yorgunluğunu atmak üzere, 5*lı Otelimize doğru hareket ediyoruz. Denize sıfır olan otelimizde tesisleri ücretsiz olarak kullanabilirler. (Örneğin, Spor salonu-yüzme havuzu-sahil plajı-hamam-sauna gibi). Dinlenmek ve Akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dâhil)

Öğle Yemeği: Uzungöl (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dâhil)

Konaklama: 5* BABİLLON SPA OTEL

Alışveriş: Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Atölyesi

 

3.GÜN|

RİZE – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA VADİSİ – KEMER KÖPRÜLER (KALE, HALA, MİKRON KÖPRÜLERİ) – OSMANLI KÖPRÜSÜ – RAFTİNG VE ZİPLİNE AKTİVİTELERİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – POKUT YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra, Yüksek dağ etekleri ile Karadeniz sahili arasında Konumlu Bölgenin en önemli merkezlerinden olan Rize’ye varıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı ardından kısa bir serbest zamandan Sonra Çamlıhemşin den geçerek Fırtına Vadisi’ine varıyoruz. Üzerinde Mikron – Hala – Osmanlı Köprüleri gibi güzel kemer köprüleri bulunan yerlerde fotoğraflar paylaşıyoruz. Ardından Karadeniz Turunun olmazsa olmazı Rafting Aktivitesi ve Zipline Aktivitesini gerçekleştiriyoruz. Bölgenin en iyi yöresel yemeklerin sunulduğu restoranda Öğle yemeği molamızı veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğimizin ardından Dileyen misafirlerimiz ile küçük araçlara binerek 8 burç, bir gözetleme kulesi, dış ve orta surlar ile iç kaleden oluşan ve Trabzon İmparatorluğu zamanında yapılan Zilkale’yi geziyoruz. Fırtına vadisinden – Ayder yaylası istikametine keyifli bir yolculuktan sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Burada rehberimizin Gelintülü Şelalesi ve Ayder Yaylası anlatımı sonrası Yukarıdan aşağı yaylayı geziyoruz. Ardından Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan rakımı 2075m yüksekte bulutların üzerinde  eşsiz bir manzaraya sahip olan Pokut Yaylası’na çıkıyoruz. (Ekstra) Eğlenceli ve bol aktiviteli günün sonunda dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere, Bölgenin en iyi oteline geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi (Ekstra)                                                                                                       

Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dahil)

Konaklama: 5*BABİLLON veya AYDER KAÇKAR RESORT OTEL

Günün Aktiviteleri: Rafting ve Zipline (Ekstra)

 

4.GÜN|

MENÇUNE ŞELALESİ – ÇİFTE KÖPRÜ – ARTVİN BORÇKA – KARAGÖL – ÇORUH NEHRİ – KRİSTAL TERAS RİZE BEZİ – *BATUM

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Arhavi istikametine çeviriyoruz. Yaklaşık 1 Saatlik yolculuktan sonra Arhavi’de bizi bekleyen minibüslere binerek bir doğa harikası Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz.(Ekstra) Minibüsten indikten sonra yaklaşık 2 km’lik parkurda yürüdükten sonra Mençuna Şelalesi bizi karşılamaktadır. Şelale gezisi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Burada yorgunluğu attıktan sonra Karadeniz’in yaylalarını keşfetmeye devam ediyoruz. Hopa üzerinden %95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin istikametinde çifte köprülere ulaşıyoruz. Burada rehberimizin anlatımı sonrasında serbest zamanda fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra, Çoruh Nehri kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirerek vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Borçka’da vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde Karagöl’e ulaşıyoruz.(EKSTRA) Karagöl, deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen farklı ekosisteme sahip büyüleyici bir doğa harikasıdır. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir, Karagöl kafeteryasında çay-kahve keyfi yapabilirler. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyoruz. Yolumuz üzerinde Çoruh Nehrine 2019 yılında yapılmış olan Kristal Teras’ta vereceğimiz fotoğraf molası Sonrasında Yol üzerinde bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize Bezi alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirimiz buradan hediyelik alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında otel imkanlarından faydalanmak, dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere bölgenin en iyi 5*lı otelimize geçiyoruz.

*NOT: Öncelikli olarak sizlerin sağlığını düşündüğümüz için programımızdan Batum turu çıkarılmıştır. Covid-19’un bulaşma riskinin kalmadığı ve sınır kapısından giriş-çıkışların aşırı zaman kaybına sebep olmadığında, Batum turu tamamen acentemizin inisiyatifinde olmak şartı ile yapılacaktır. Ücreti tura katılacak olan misafir sayısına göre belirlenecektir. (Batum tur ücreti fiyata dâhil değildir. Ekstra)

Batum’a gitmek istemeyen misafirlerimiz Mençune Şelalesine götürülecektir. (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Borçka (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır.  (Ücrete dâhil)
Konaklama: 5* BABİLLON HOTEL & AYDER KAÇKAR RESORT OTEL
Alışveriş: Naim oğlu Rize Bezi tesisleri

 

5.GÜN|
TRABZON ÇARŞISI – TRABZON ADANA UÇUŞU – ADANA – GAZİANTEP

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Havalimanına gitmeden önce Trabzon şehir merkezinde eski çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Trabzon havalimanına giderek (TZX –ADA) Trabzon –Adana uçuşu için işlemlerimizi yapıyoruz. Uçuş sonrası Adana havalimanında bekleyen aracımıza binerek Gaziantep istikametine doğru yola çıkıyoruz. Yolda uygun görülen tesiste öğle yemeğimizi alıyoruz. Gaziantep’e vardığımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Bir başka Organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle… HOŞKALIN

SAĞLIKLI MUTLU GÜNLER DİLERİZ.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe (Ücrete dâhil)

Öğle Yemeği:  Uygun tesisler (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe (Ücrete dâhil)
Alışveriş: Trabzon çarşısı

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • 4 Gece Bölgenin En İyi 5* Otellerinde Konaklama
 • 5 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • ADA-TZX Gidiş Dönüş uçak bileti
 • Gaziantep Adana gidiş dönüş transferi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Aktivite ve Eğlence Transferleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • ÖNEM TURİZM güvencesi

 

TUR ÜCRETLERİ:  
NAKİT 2490.TL
K.K. TEK ÇEKİM 2490.TL
K.K. 3 TAKSİT 2600.TL
K.K. 5 TAKSİT 2650.TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 2990.TL
ÇOCUK ÜCRETİ (6-11YAŞ) /Uçak Dahil 1990.TL
KOLTUK ÜCRETİ 0-5 YAŞ) / Uçak Hariç 800.TL
ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Kişisel aktiviteler ve harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

 

 

 

ÖDEME NOTLARI

 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 990.TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit – kredi kartı – hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.

 

TUR NOTLARI

 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin in inisiyatifine bağlıdır.  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır.  18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.